25 marca 2015

Hannulka na blogu, fb i insta

Blogger daje wiele możliwości. Przede wszystkim jest stroną bezpłatny i jest dość nie skomplikowany w obsłudze. Jednak na samym początku potrzebne były kilka dni na zapoznanie. Oprócz początkowych ustawień wyglądu, metodą prób i błędów blog zyskał całkiem przyzwoitą oprawę indywidualnej strony internetowej.Najwięcej czasu zajęło ustawianie loga. Po wgraniu było siwe i gorszej jakości  niż utworzone  w oryginale.  Najprostsze metoda nie działy czyli zapis zdjęcia  z formatu jpg na png. Pomogła zmiana  ustawienia google+ (-> Zdjęcia -> Autokorekta: zmiana opcji z normalnej bądź wysokiej na WYŁĄCZ) dzięki temu  wszystko zaczęło działać jak należy przy ładowaniu nie tylko loga ale też zdjęć.Siwe tło, poszarzało i pogarszało jakość zdjęć więc konieczna była interwencja w tej sprawie. Niby mały banał ale dość męczony w odnalezieniu przyczyny.

Wydaje się, że kiedy jest już logo, pozostaje tylko umieszczanie nowych tematów (postów) na hannulka.blogspot.com w roli głównej Hanusi. Założenie bloga i dostosowanie wizualne było dość proste biorąc pod uwag fakt że pierwsze tematy do opublikowania zdają się być trudne. Ale nie w kwestii  technicznej czy dlatego że brak pomysłu co napisać, tylko dlatego że ciężko się przełamać, pokazać się światu, przedstawić swoje zdanie, swoje prywatne zdjęcia, zdobyć na odwagę bo zawsze jest ta myśl w głowie: "czy nie zostanę źle odebrana?" "co ktoś pomyśli o nas?". Chyba lepiej nie dopuszczać takich  myśli na korzyć odwagi i wiary w siebie. Tak jak w życiu osobistym nie przejmować się zdaniem innych tylko dążyć do realizacji zamierzonych celów i działać.

My działałam z bagaże własnych pomysłów, integrujemy się też na innych społecznościowymi stronami. Hannulka jest na blogu ale również na facebooku i instagramie. Gdzie przedstawimy zdjęcia oraz zapowiedzi tematów które będą realizowane na blogu. Zgodnie z prawami autorskimi: wszystkie nasze zdjęcia, napisane przeze mnie tematy są naszą własnością. Dlatego zabrania się ich wykorzystywania, kopiowania i dalszego powielania bez naszej zgody.


Pozdrawiam
Evelina Michalak (Szczepaniuk)
mam Hannulki (Hanny Michalak)
.

1 komentarz:

  1. Życzymy powodzenia w blogosferze oraz miłych chwil i abyś spotkała sympatycznych I życzliwych ludzi w tym swiecie 😉

    OdpowiedzUsuń